Kuidas garaažis asju hoiustada?

Kas pole mitte tavaline vaatepilt, et garaažis valitseb korralik kaos kus vajalikke asju õigel hetkel leida on pea võimatu. Tegelikult on aga võimalik suhteliselt vähese vaevaga asjad ära organiseerida.

Seda nii, et asi näeb viisakas välja ja samas on ka praktiline. Toome välja mõned ideed, mille abil teha garaažist korralik hoiustamiskoht, mis paistab ka silmale kena.

 

Sorteeri asju

Selleks, et hakata garaažis efektiivselt asju hoidma, loo esmajoones oma asjadesse kord. Sorteeri välja riided, tööriistad ning ebavajalikud asjad kas viska ära või vii taaskasutusse. Kui alles on jäänud vaid vajalikud asjad, siis saab hakata võimalike valikute seast endale sobivaimaid välja valima.

 

Alusta suurte aiatööriistade paigutamisega

Rehad, labidad ja muud aias vajalikud tööriistad võivad võtta palju ruumi ja seda eriti, kui need on lihtsalt kuhugi nurka pandud. Valmista seinale riiul, kuhu saad need tööriistad riputada või alternatiivina sobivad ka lihtsad konksud. Nii ei võta need liigselt põrandaruumi, kuid on siiski kergelt kättesaadavad.

 

Hangi metallriiulid ja hoiukastid

Selleks, et efektiivsemalt asju paigutada, tee garaaži mõned riiulid ning soeta nendele plastikust hoiukastid. Neid võib leida kodutarvete poodidest hea hinnaga ning seejuures on oluline ka kastid sildistada. Vastasel juhul ei ole asju sealt lihtsam leida, kui varem segamini olnud garaažist.

 

Kasuta ära seinapinda

Kuna põrandapind on üsnagi limiteeritud, siis kasuta võimalikult palju ära seinasid. Erinevaid tööriistu ja ka tihedamini kasutatavaid tööriideid saab hästi riputada konksude otsa. Seejuures jaga sein ära sektsioonideks – erinevates osades hoiusta näiteks tööriistu, hooajaväliseid riideid, hoidiseid jm.

 

Kasuta ära laealust pinda

Selleks, et ruumist maksimumi võtta, kasuta ära ka laealused pinnad. Lae alla saab ehitada riiulid ning seal hoiustada asju, mida nii tihti vaja ei ole. Sinna saab ka kerge vaevaga teha hoiukoha redelile või muudele aias vajalikele suurematele tööriistadele.

 

Jalgrattad paiguta hooajaväliselt seinale

Garaaž on hea koht jalgrataste hoidmiseks, kuid nagu juba varem mainitud, siis võiks võimalikult palju ära kasutada seinapindu. Ratastele on mõeldud spetsiaalsed seinakinnitused, nii et ratta saab mugavalt seinale asetada. Nobenäpud saavad ilmselt ka koduste vahenditega selle ise tehtud.

 

Suusavarustuse hoiustamine

Suvehooajaks tuleb talvevarustus kuhugi kompaktselt ära paigutada. Siinkohal on jällegi mõistlik kasutada ära laealust pinda või asetada need seinale konksude või riiulite abil. Samuti saab nii ära paigutada laste kelgud ja seinale riputada kiivrid. Suusasaapad ja uisud aga paki kastidesse ning kindlasti ära unusta kaste sildistada, sest aastaga jõuab meelest minna, kuhu asjad paigutatud sai.

 

Anna vanale uus elu

Võimalik on ka mõnedele asjadele anda uus elu ning neid siis praktiliselt uues hästi organiseeritud garaažis kasutada. Näiteks saab kasutada ära vanad rehvid, millest teha praktilised tumbad, kus sees saab kergemaid asju sees hoiustada. Selleks on vaja vaid veidi näputööd teha ja vajalikud õpetused võib internetiavarustest leida.

 

Mõningaid nõuandeid kasutusele võttes on võimalik oluliselt muuta oma garaaž praktiliseks suureks panipaigaks, kust ka kiirelt vajalikke asju üles leiab. Kindlasti saab mitmed ideed ellu viia koduste vahenditega või minimaalsete kuludega.

Kui aga isetegemiseks aega ei leidu, siis ehitustarvete poest võib samuti häid ja lihtsaid vahendeid leida. Asu kohe asja kallale, sest täpselt nii lihtne see ongi!