Garaaži muutmine töönurgaks on imelihtne

On inimesi, kes armastavad kodus nokitseda, millegi kallal töötada või oma tehnikataipu arendada. Suvisel ajal pole probleemi, kus seda teha. Pole kuigi keeruline leida kas nurka enda aias või mõne sõbra juures, kus tööriistad välja võtta ning tegutsema asuda. Hoopis teine lugu on siis, kui kätte jõuab sügis või talv. Tormised ilmad, pimedad õhtud ja madalad temperatuurid ei kutsu kohe kuidagi väljas tegutsema.

 

Nutikad süsteemid ja targad lahendused

Kui sul on kodus garaaž, on lahendus leitud. Muidugi võib arvata, et garaaži suurt midagi peale auto ei mahu, ent sellest hoolimata on võimalik leida lahendusi, mis aitavad igasse garaaži mugava töönurga sisse seada.

Väiksemas garaažis on lihtsalt vaja ruumi targalt kasutada. Alustama peaks aga esmalt garaaži tühjaks tõstmast kõikidest asjadest.

Lisaks sellele et sa võid leida nii mõnegi kadunuks kuulutatud tööriista, saad sa selge ülevaate sellest, mis sul üldse olemas on.

Kui on vaja uuendada elektrisüsteemi ja lisada näiteks pistikuid, on ka seda tühjas garaažis hulga lihtsam teha. Kindlasti olemasoleva või äsja leitud mõõdulindi abil saad ka täpselt ära mõõta, kuhu mis käia võiks ning paika panna nii riiulite, võimalikke kappide ning ka muu tarviliku asukoha.

Kui eeltöö on tehtud ja oled loodud plaaniga rahule jäänud, on aeg sisse tuua riiulid.

 

Riiulid, nagid, tööriistatahvlid ja laealune ruum

Kitsad riiulid seinte ääres on ideaalsed ka väiksemas garaažis ning kitsastel riiulitel on teinegi eelis – riiulil olevast on lihtsam saada ülevaade, kui riiul pole liiga sügav. Kui riiul kohe üldse ei taha mahtuda, kaalu nagide kasutamist.

Unustada ei saa ka laealust ruumi. Tõenäoliselt jääb auto ja lae vahele tühja ruumi, kuhu saab nii mõndagi vajalikku paigaldada.

Riiulite vahel peaks ruumi tegema ka ühele seinale kinnitatavale tahvlile, millele saab kinnitada kõik tööriistad ja töövahendid. Tihtipeale paigutatakse just sellise tahvli alla oma töölaud, sest peamised töövahendid on mugavalt käeulatuses.

Väikeses garaažis on tark mõte kasutada hingedega seina külge kinnitatud lauda. Kui hakkad tegutsema, saad auto garaažist välja ajada ning laua üles sättida. Kui aga töö tehtud, lased lauaplaadi uuesti alla ning garaažis on ruumi ka sõiduvahendi jaoks.

 

Jäta alles ainult see, mida sa reaalselt vajad

Enne kui sa kõik asjad uuesti garaaži tood, vaata üle, mida sul reaalselt vaja on. Roostetavad kruvid ning katkised naelad ei ole kohe kindlasti midagi, mida sa tulevikus kasutaksid ja need võtavad garaažis asjatult ruumi.

Sama käib ka katkiste tööriistade kohta: kui sul pole võimalik neid parandada või kui puudu on mõni tähtis jubin, mida pole võimalik asendada, on aeg need lõplikult puhkusele saata.

Riiulisüsteemide planeerimise käigus oleks vaja igale asjale oma kindel koht leida. Kuigi see võib algul olla harjumatu, et sa ei saagi tööriistu lihtsalt käest pillata, näed sa üsna pea süsteemi „igal tööriistal oma koht“ eeliseid.

Kui sul on midagi vaja, on sul ka teada, kust seda leida. Ja kui segamini garaaž käis sulle varasemalt närvidele ja tekitas stressi, siis iga asja oma kohale pannes püsib ka garaaž ilma eriliselt vaeva nägemata korras.

 

Soovid veel ideid? Tutvu ideegaleriidega

https://cutediyprojects.com/organizing-ideas/35-diy-garage-storage-ideas-to-help-you-reinvent-your-garage-on-a-budget/

https://www.familyhandyman.com/storage-organization/brilliant-ways-to-organize-your-garage/view-all/

https://www.housebeautiful.com/lifestyle/organizing-tips/g13106012/garage-organization/