Garaazi sisustuseks 7 ideed

Majade juurde kuuluvates garaažides võib tihti näha valitsevat kaost ning üksteise otsa kuhjatud aiatööriistu. Küll aga võiks seda väärtuslikku ruumi hoopis huvitavamalt rakendada, kui autot seal hoida ei ole vaja.

Kodune jõusaal

Jõusaali loomine kodusesse garaaži on trennisõbrale igati hea idee. Oma jõusaali eeliseks on kindlasti ajavõit, mille säästaksid trenniklubisse sõitmise arvelt. Lisaks saad otse trennist oma duši alla ja kohe edasiste toimetustega edasi minna.

Jõusaali ehitamiseks oleks mõistlik panna põrandale kummimatid ning hankida meelepärased seadmed. Kindlasti vajab alguses päris head väljaminekut, kuid spordiklubisse oled juba tõenäoliselt praegu rohkem investeerinud.

Pesuruum

Vannitoad on alati kitsad ja pesumasin võtab seal veel seda niigi väärtuslikku ruumi ära. Hea mõte on aga luua garaaži pesuruum, kus saab rahulikult kõik pesu pesemisega seotud toimingud tehtud.

Garaažist pesuruumi tegemisel võib kohe lisada sinna pesumasinale lisaks ka püsiva triikimiskoha ning kuivatusresti. Siis jääb nende pidev kokku ja lahti pakkimine ära ning enam ei pea pesu suures toas kuivama.

Kodukino

Kodukino garaaži loomine on filmihuvilisele igati lahe mõte, kui tahad sellest ruumis luua meelelahutusliku eesmärgiga tuba. Kindlasti meeldib see idee ka sinu sõpradele, kes tihti popcorniga kohale ilmuma hakkavad.

Parimaks elamuseks läheb vaja valget seina, projektorit, helisüsteemi ning mingit seadet, kust filme mängida. Kindlasti teeb filmielamuse eriliselt heaks pehme diivan, et ennast ikka maksimaalselt hästi tunda.

Kodune baar piljardilauaga

Kui juba meelelahutuslikust eesmärgist rääkida, siis võib garaažist luua ka väikse baari. Kui garaaži peaks mahtuma auto, siis võiks selle asemele sama hästi soetada piljardilaua.

Kindlasti võiks lisaks olla veel laud ning istumiskohad ja eriti hästi sobiks sellesse ruumi ka baarikapp. Olenevalt sellest, kui kaugele selle ideega on soov minna, võib mõelda ka veel rohkem baariliku kujunduse peale. Miks mitte panna baarile ka nimi ja korraldada seal sõpradega aeg-ajalt üritusi.

Hobiruum

Kui tegeled hobiga, mis vajaks eraldi ruumi, siis selleks on garaaž täiesti sobilik. Kui tegeled käsitööga, siis saad omale luua näiteks töölaua ning panustada paremasse valgusesse, kui sinu elutoas on. Või siis loo garaažist hoopis pillimängu harjutustuba.

Kui seda ideed veel edasi arendada, siis võib suuremas garaažis isegi oma hobist töö teha. Tee garaaži oma väike ilusalong, joogatuba või teosta mõni muu kaua oodanud unistus.

Mängutuba

Ilmselt ei leia ühtegi last, kes selle punktiga nõus ei oleks. Aga ka lapsevanematele ei meeldi, kui suur tuba, köök ja kõik teisedki toad on täis mänguasju. Hea lahendus sellele on kõik see ühte ruumi koondada ning garaažist hoopiski mängutuba luua.

Vastavalt laste vanustele võib panna põrandatele puslematid, organiseerida mänguasjad hoiukastidesse ja kasvõi ehitada oma väike pallimeri. Suurematele lastele aga näiteks lauatennise laud või videomängude tuba.

Kodukontor

Kui kontoriruum mujale majja ära ei mahtunud, kuid ometi oleks vaja kohta, kus rahulikult tööd teha, siis tuleb jälle appi garaaž. Tee garaažist endale hubane kodukontor, kus teha tööd arvutiga, aga miks mitte ka raamatut lugeda.

Sellesse tuppa loo hea valgustus ning varusta mugava tooliga. Siis on hea tegeleda tööga arvutis ning samas on ka hea raamatut lugeda.

Enamasti on majapidamises iga ruutmeeter väärtuslik ning tühjasid ja ebapraktilisi ruume pole mõtet lihtsalt kütta. Parem siis juba luua garaažist midagi erilist, et nautida seda pere ja sõpradega. Need ideed ehk tekitavad lausa tunde, et garaaže võiks mitu olla? Küll autol sobib õues seista.