12 põhjust hoida autot garaažis

Kas sina hoiad oma autot garaažis või õues? Paljud inimesed, isegi kui neil garaaž on, ei viitsi oma autot igal õhtul sinna sisse ajada.

Kuid garaaži algne idee ja eesmärk lisaks autoga seotud asjade ja tööriistade hoiustamisele ning seal auto remontimisele, oli ka autode kaitsmine nii varguste kui ka ilmastikuolude eest. Mis võiks tänapäeval olla need põhjused, miks oma autot garaažis hoida?

 • Sinu auto näeb hea välja palju kauem. Auto on katuse all kaitstud mistahes lenduva või allasadava eest, olgu selleks vihm, rahe, või muud ilmastikutingimused.
 • Autot ei ole vaja nii tihedasti pesta. Isegi kui auto ei ole otseselt porine, siis tolmukiht, mis tekib autole ka lihtsalt tänaval parkides, on piisav tekitamaks tunde, et sõidad pesemist vajava autoga. Üsna tihti näeme linnapildis autosid, mis otsekui anuks: „Pese mind!“. Samas liiga tihe pesemine kulutab auto värvi ning kaitsekihti. Kui plaanid oma autot kasutada mitmeid aastaid, siis see on oluline kulude kokkuhoid, kui ei pea auto värvi pidevalt värskendama.
 • Eelnevat teemat jätkates, auto on kaitstud ka tormikahjustuste eest. Eestis ei kohta just tornaadosid, kuid siiski on ka meil tuuleiile, mis lennutavad majade katuseid või suuremaid puuoksi. Kellel oleks siis aega ja soovi oma energiat kulutada kindlustusega vaidlemisele? Suuremad esemed, mis autodele kukuvad, tekitavad mõlke või lõhuvad klaase. Väiksemad aga värvikriimustusi.
 • Suured temperatuurikõikumised ja päikese UV-valgus. Nii naljakas kui see ka meie kliimas ei tundu, siis päikese UV-kiirgus võib kahjustada sinu auto värvi ning muuta selle aja jooksul tuhmiks. Sama kehtib ka suurte temperatuurikõikumiste kohta nagu meil on – talvel -30-st suvel +30-ni. See kõik muudab auto välimuse „vanaks“.
 • Paremini säilinud autol on kõrgem jääkväärtus. Nii lihtne see ongi! Mehaanikud saavad kohe aru, kas autot hoitakse garaažis või õues.
 • Auto on garaažis kaitstud varaste eest. Kuigi tundub, et autovarguste tippaeg jäi eelmisesse sajandisse, siis tuleb ka tänapäeval ette tänavale pargitud autodest autoraadiote, GPS-ide ja muu vähegi müüdava kraami vargusi.
 • Sama kehtib ka vandalismi kohta. Valel ajal ja vales kohas pargitud auto võib ikkagi kellelegi ette jääda, kes oma vastamata jäänud tundeid auto peal välja elada soovib.
 • Regulaarselt autot garaažis hoides võivad väheneda autokindlustuse kulud. Uurides erinevate kindlustusseltside pakkumisi, võid avastada, et auto garaažis hoidmine hoiab kokku kindlustuskulusid. Kui sul garaaž juba nagunii on olemas, miks siis mitte seda otstarbekalt kasutada.
 • Garaaž on hea hoiukoht ja töökoda. Kuigi tänapäeval ei remondi just paljud ise oma autot, on soe ruum abiks mustemate majapidamistööde tegemisel ja rolleri või maastikuratta kallal nokitsemisel. Samuti saab garaažis leida panipaiga paljudele majapidamises vajaminevatele tööriistadele ja -tarvetele. Muidugi siis tuleb hoolitseda selle eest, et auto ikka ka sisse mahuks ning garaažist ei kujuneks lihtsalt tarbetute asjade ladu.
 • Kuna garaažis, isegi kui see ei ole otseselt köetav, on temperatuuri kõikumised oluliselt väiksemad, siis hoiab see paremas töökorras auto mootori ja muud tehnilised osad. Mootor tarbib vähem õli ning auto käivitamine külmadel talveilmadel on tunduvalt lihtsam ja kiirem.
 • Talvel ei pea täiendavalt aega kulutama auto soojendamisele ning klaaside jääst puhtaks kraapimisele.
 • Oma mugavus. Korralikult soojustatud ja köetav elumaja külge ehitatud garaaž on kindlasti kõige mugavam ja ka luksuslikum variant. Toast otse garaaži astudes ei pea vahepeal minema läbi lumehangede või paduvihma.

Kui garaaž on olemas, siis miks seda mitte sihtotstarbeliselt kasutada.

Esita hinnapäring garaažiuksele siit.